Google, Bir Altcoin ile Daha İşbirliği Anlaşması İmzaladı! Altcoinin Fiyatı Tepki Verdi

Google, Bir Altcoin ile Daha İşbirliği Anlaşması İmzaladı! Altcoinin Fiyatı Tepki Verdi
Google, Bir Altcoin ile Daha İşbirliği Anlaşması İmzaladı! Altcoinin Fiyatı Tepki Verdi
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Katman 1 blok zinciri girişimi Aptos (APT) altcoin ağı, Google Cloud ile ortaklık kurduğunu ve arama devinin diğer hizmetlerin yanı sıra bazı doğrulayıcı node’larına güç vereceğini söyledi.

Google Cloud ile Aptos (APT) Birlikte Çalışacak

Londra’daki Token2049’da düzenlenen bir panelde konuşan Aptos kurucu ortağı ve CEO’su Mo Shaikh, Google’ın web3 bölümünün pazara açılma ve iş geliştirme lideri Simon Baksys ile birlikte ortaklığın ayrıntılarını özetledi.

Shaikh, “Sanırım ilk kez bir web2 ve bir web3 şirketi bu kadar anlamlı bir şekilde bir araya geliyor” dedi.

APT fiyatının günlük performansını gösteren grafik.

Shaikh, Google Cloud’un node’ları doğrulayacağını ve Aptos ana ağına katılacağını söyledi. Aptos blok zinciri ayrıca Google Cloud’un BigQuery hizmetinde indekslenecek ve kullanıma sunulacak.

Ortaklık, Google ve Aptos Vakfı’nın bir startup programı başlatmasının yanı sıra gelecek yıl bir hackathon’a ev sahipliği yapacak olmasıyla yeni yetenekleri teşvik etmeyi amaçlıyor.

Aptos blok zinciri, Solana’da “sorunlardan” bıkan ve merkezi olmayan uygulamaları programlamak için daha sezgisel bir yol arayan Solana geliştiricilerini cezbetmesiyle zaten biliniyor.

Baksys konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu iki dünyanın kesiştiğini ve gerçekten harika bir şey üretmek için hem Google araçlarını hem de Aptos araçlarını kullanmakla ilgilenecek projeleri görmek gerçekten ilginç olacak.

Kesinlikle dünya turumuza devam edeceğiz ve toplulukla birlikte çalışacağız.”

Aptos, her ikisi de daha önce Meta’nın Diem projesinde çalışmış olan Shaikh ve Avery Ching tarafından kurulan yeni bir blok zinciriydi.

Zincir, Solana blok zincirinde kullanılan Rust dilinin üzerine inşa edilen bir programlama dili olan Move’u kullanıyor. Move, Meta tarafından Diem projesi için geliştirildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.