Gizemli Bitcoin balinası panik yarattı: Transferin amacı ne?

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toplamda 1000 Bitcoin barındıran iki gizemli cüzdan, 10 yıllık uykusuna son vererek kripto yatırımcısını endişelendirdi.

Blockchain verilerine göre göre, “16vRq…qjzEa” cüzdan adresi, 500 Bitcoin‘i 843.131 numaralı bloğa aktarırken, diğer 500 Bitcoin’i “1DUJuH…NgfC5” adresine gönderdi. 10 yıllık bir aradan sonra su yüzüne çıkan gizemli BTC balinasına dair ayrıntılar nedir?


Bitcoin balinasından milyonlarca dolarlık hamle!

Mevcut fiyatlarla, aktarılan toplam tutar şu anda satın alma fiyatı olan 61,2 milyon dolardan 456 kat daha fazla değere sahip. Transferlerden bu yana, “16vRq…qjzEa” alıcı adreslerinden biri 500 Bitcoin’i çok sayıda cüzdana aktarmışken, “1DUJuH…NgfC5” cüzdanı hala 500 Bitcoin taşıyor.

Dikkat çekici Bitcoin transferleri, blockchain analiz firması Lookonchain‘in iki işlemi eşleştirmesine neden oldu ; takipçiler, iki cüzdanın aynı kişi veya kuruluşa ait olduğuna inanıyor.


Kripto analiz platofrmlarından şaşırtan veriler geldi!

Chainalytics ve Fortune‘un analizine göre, BTC cüzdanlarından en az bir tanesi her ay uyanma eğiliminde olsa da yaklaşık 1,8 milyon Bitcoin adresi on yılı aşkın bir süredir hareketsiz. Fortune, Nakamoto’nun cüzdanı dışındaki bu cüzdanların yaklaşık 121 milyar dolar değerinde Bitcoin taşıdığını belirtti.

Yatırımcılar genellikle hareketsiz cüzdanların uygun bir zamanda Bitcoin satmak için uyanabileceğini öne sürerken, diğerleri BTC’lerin farklı bir adrese, belki de soğuk cüzadana aktarılabileceğini ifade etti.

CoinGecko’ya göre Bitcoin haberin yazımı itibarıyla 61.450 dolardan işlem görüyor.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yorumlar kapalı.