FTT Destekli Bu Stablecoin 1$’a Sabitliğini Kaybetti!

FTT Destekli Bu Stablecoin 1$’a Sabitliğini Kaybetti!
FTT Destekli Bu Stablecoin 1$’a Sabitliğini Kaybetti!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bildiğiniz üzere kripto para sektörü içerisindeki bir çok şirket birbiri ile bağlantılı. Borç alma, verme ve çeşitli işbirlikleri nedeniyle pek projenin birbiri arasında bağlar olduğunu görüyoruz.

Bu bağlar sektörün birlikteliğini pekiştirse de, ortaya çıkan problemlerin etkisinin büyümesine neden olabiliyor.

Birbirine maruz kalan şirketlerden birisinin iflası durumunda domino etkisiyle diğer projelerde bundan etkilenebiliyor. LUNA ve 3AC’nin iflası bu etkinin boyutunu gözler önüne sermişti.

Şimdi sırada Alameda ve FTX var. Yatırımcılar FTX’in iflas etme riskini fiyatlarken borsadan ve FTX ile bağlantılı kripto paralardan ciddi bir çıkış olduğunu gördük.

Magic Internet Money (MIM) 1$’a Sabitliğini Kaybetti!

Bu çıkışlar sırasında Abracadabra Money tarafından çıkarılan stablecoin Magic Internet Money (MIM) 1$’a sabitliğini kaybetti.

Sabah saatlerindeki düşüş sırasında MIM’in fiyatı da 0,96$’a kadar geriledi. Her ne kadar şu sıralar 0,98$’ yükselmiş olsa da, bazı borsalarda 0,96$’dan işlem görmeye devam ediyor.

MIM’in 1$’a sabitliğini kaybetmesinin nedenleri arasında FTT maruziyeti yatıyor olabilir.

MIM, yüksek teminatla kredi şeklinde bir dolara sabitlenmiş MIM coin basmaya olanak tanıyan merkezi olmayan bir projedir ve şuan ki piyasa değeri 153 milyon dolardır.

Abracadabra verilerine göre MIM çok farklı kripto para birimleriyle destekleniyor ve bunlardan birisi de FTT.

FTT teminatıyla basılan MIM miktarı yaklaşık 28 milyon dolar ve buda MIM’in %18’inin FTT tarafından desteklendiği anlamına geliyor.

Alameda bu MIM kredisine karşılık Abracadabra’da 126 milyon dolarlık FTT tutuyor. Bu kredi şimdilik tasfiyeden uzak olsa da, oluşan korku ortamı diğer yatırımcıların tepki vermesine neden oldu ve MIM şimdilik 1$’a sabitliğini kaybetti.

FTT’nin likiditesine dair endişelerde bu kredinin tasfiyesi sırasında sorun yaşanabileceğini düşündürüyor. MIM sahiplerinin paniğe kapılmasının nedenlerinden birisinin de bu olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.