Bitcoin’deki düşüşü es geçtiler: Bu 5 altcoin’de boğa sesleri!

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in (BTC) düşüş yönlü eğilim göstermesine rağmen bazı altcoin’lerdeki güçlü duruş dikkatlerden kaçmadı.

65.500 doları test etmesinden bu yana değer kaybeden Bitcoin, altcoin piyasasını sallamaya devam ediyor. Hem dominans hem de BTC fiyatından olumsuz etkilenen altcoin’ler, yatırımcısında panik yarattı. Fakat bazı projelerin Bitcoin’deki düşüşe karşılık yükseliş göstermesi altcoin’lere dair olumlu sinyaller verdi. Peki bu altcoin’ler hangileri oldu?


1- Ethena (ENA)

Binance’in son launchpool’larından biri olan ENA, kısa süredeki çıkışıyla yatırımcı kitlesini sevindirdi. BTC’deki düşüş yönlü harekete rağmen son 24 saatte yüzde 4 artış kaydeden popüler coin, zirveye oturdu. ENA için kritik direnç seviyesi şimdilik bir dolar olarak görülüyor.


2- TRON (TRX)

Tron ağının yerel token’ı olan TRX, son 24 saatte yüzde 2,50 yükseliş yaşayarak listeye ikinci sıradan dahil oldu. Uzun bir aranın ardından bu listeye dahil olan TRX, boğa sezonuna dair pozitif sinyaller verdi. BTC’nin toparladığı bir senaryoda TRX’ten beklentiler artacaktır.


3- Lido DAO (LDO)

Ethereum’un BTC’ye oranla nispeten güçlü durması, LDO’ya olan talebi artırdı. Son 24 saatte yüzde 2,30 artış yaşayan LDO, listenin üçücü sırasında yer aldı. ETH’nin yükseliş ivmesi kazanması halinde LDO fiyatı 2 dolara doğru yol alabilir.


4- Ethereum Classic (ETC)

Ethereum’un hardfork’larından biri olan ETC, son 24 saatte yüzde 1,60 yükseliş gösterdi. ETH’den güç bulan ETC, altcoin’lerin lideriyle korele bir fiyat hareketi sergileyip yatırımcısının yüzünü güldürdü. Yakın zamanda ETC’deki fiyat hareketleri için ETH belirleyici olacaktır.


5- Unus Sed Leo (LEO)

Zaman zaman patlama yaparak gündeme damga vuran LEO, bu sefer daha zayıf bir fiyat hareketi gösterdi. Son 24 saatte yüzde 1,50 artış kaydeden LEO, listenin beşinci sırasına oturdu. Yine de diğer altcoin’lerin büyük bir kısmına oranla güçlü duran LEO, bundan sonraki fiyat hareketi için merak uyandırdı.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yorumlar kapalı.