Binance CEO’sundan FTT için LUNA göndermesi

Binance CEO’sundan FTT için LUNA göndermesi
Binance CEO’sundan FTT için LUNA göndermesi
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance CEO’su Changpeng Zhao, FTX borsasının token’ı FTT için çöküşüyle piyasadan on milyarlarca doların silinmesine yol açan LUNA’ya gönderme yaptı.

Zhao, FTX’teki yatırımlarından çıkış yapmalarına atıfta bulunarak “FTT’lerimize tasfiye etme kararımız, LUNA’dan aldığımız derslerle, sadece çıkış sonrası bir risk yönetimidir.” dedi. Kimseye karşı olmadıklarını belirten Binance CEO’su, devamında ise üstü kapalı olarak FTX’i kendilerine karşı lobi yapmakla itham etti ve şu cümleyi kurdu:

“Diğer sektör oyuncularına karşı, arka planda lobi yapanları desteklemeyeceğiz.”

Bu arada FTX’ten kullanıcı çıkışları artmış görünüyor. Blok zinciri analiz şirketi CryptoQuant’a göre, FTX’in sabit coin rezervi, yılın en düşük seviyesine indi ve son iki haftada yüzde 93 oranında düştü. Ayrıca saatlik ETH çekim miktarı da tüm zamanların rekorunu kırdı. Öte yandan FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ise, “Bugün şimdiye kadar milyarlarca dolarlık para yatırma/çekme işlemini yerine getirdik ve buna devam edeceğiz.” açıklamasını yaparak çekim taleplerine karşılama konusunda hiçbir sorun yaşamadıklarını vurguladı.

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz günlerde, Bankman-Fried’ın şirketi Alameda’nın bilançosu tartışma konusu olmuştu. Şirketin 14.6 milyar dolarlık varlığı bulunduğu, bunların büyük bir bölümünün ise FTT token’ından oluştuğu, sadece 134 milyon dolarlık nakit bulundurdukları belirtilmişti. Şirketin 8 milyar dolarlık yükümlülüklerini yerine getiremeyeceği iddialarının ardından Binance, elindeki tüm FTT’leri satma kararı aldı. Olay, kripto gündemini adeta sarstı. Bununla birlikte Zhao, bugünkü açıklamasıyla da konunun arka planının daha farklı olduğunu ortaya koydu. FTT token’ının fiyatında dalgalanmalar yaşanırken Alameda Research ise Zhao’ya ellerindeki tüm FTT’leri 22 dolardan bugün satın almayı teklif etti. Önceki gün, en çok FTT bulunan hesaplardan birinden Binance’e 585 milyon dolarlık FTT aktarıldı. Sonradan bu işlemin Binance tarafından yapıldığı anlaşıldı.

➤ Binance Haberleri

Kaynak: sizlere uzmancoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.