AVAX Vakfı, DeFi Platformuna Bağış Yaptı

AVAX Vakfı, DeFi Platformuna Bağış Yaptı
AVAX Vakfı, DeFi Platformuna Bağış Yaptı
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DeFi sektöründeki güvenlik açıkları son aylarda sıkça tartışılsa da, merkeziyetsiz finans girişimleri yatırım almaya devam ediyor.

AVAX, akıllı sözleşme platformlarını desteklemek, likiditeyi ve kullanıcı sayısını arttırmak için DeFi girişimlerine yönelik bir program yürütüyor. Blockchain ağı, “Avalanche Rush” olarak adlandırılan teşvik programı kapsamında bir hibe bağışında daha bulundu.

Avalanche (AVAX) Vakfı, bugün merkeziyetsiz ticaret platformu projelerinden GMX’e hibe verdiğini açıkladı. Vakıf yetkilileri, GMX borsasına yaptıkları bağışı AVAX token olarak aktardı. Yapılan bağışın dolar bazlı değeri ise 4 milyon $.

AVAX Vakfı yetkilileri, bağışlanan miktarı zamana yayarak GMX üzerinde hazırlanan ortak platformlara dağıtacak. GMX tabanlı tasarlanan girişimler arasında TraderJoe ve Dopex gibi borsalar bulunuyor.

GMX Nedir?

GMX, AVAX ve Arbitrum ağları üzerinde faaliyet gösteren merkeziyetsiz bir kripto para borsasıdır. Platform, kullanıcılarına büyük borsalara benzer şekilde spot ve vadeli işlem hizmetleri sunuyor.

GMX borsası, diğer DEX’lere göre daha farklı bir model kullanıyor. Geliştiriciler, traderların kâr elde ettiği takdirde likidite sağlayıcıların zararı üstlenmesine müsade etmiyor. Borsa, likidite sağlayıcıların yerine zararı kendi üstleniyor. Bu model nedeniyle geçtiğimiz Ekim ayında merkeziyetsiz borsa 100 milyon $ üzerinde para kaybetti.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.