1 Dakikada Yüzde 170 Yükselen Altcoin Hakkında Binance CEO’sundan Açıklama!

1 Dakikada Yüzde 170 Yükselen Altcoin Hakkında Binance CEO’sundan Açıklama!
1 Dakikada Yüzde 170 Yükselen Altcoin Hakkında Binance CEO’sundan Açıklama!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasaları FTX çöküşü ile beraber ciddi gerilemelere sahne oldu. Bu düşüşler yaşanırken bazı altcoinlerin pozitif ayrışarak yükselişler yaşadığı görüldü.

Ancak dün 16.40 saatlerinde AXS’de yaşanan yükseliş ve ardından gelen düşüşler sıra dışıydı.

2 dakika içerisinde yüzde 173 yükselen AXS, daha sonra yine dakikalar içerisinde bu yükselişini sildi. Ardından saat 20.30 saatlerinde düşüş yaşayan altcoin yine dakikalar içerisinde yüzde 45’lik bir gerileme yaşadıktan sonra toparladı.

Tüm bunlar yaşanırken bir kullanıcı, kendi hesabından izinsiz bir şekilde 1 milyon dolarlık AXS alındığını söyledi.

Anyone wondering why #AXS is pumping. Someone, somehow bought a million dollars worth on my @cz_binance @binance account. I have multiple security levels, nobody accessed my account…

WTF!?

I just got REKT. pic.twitter.com/iGOocFZynU

— CarlosOMFGTv (0%) (@CarlosOMFG) November 13, 2022

“AXS’nin neden yükseldiğini merak edenler. Biri bir şekilde Binance hesabımdan 1 milyon dolarlık alım yapmış. Birden fazla güvenlik seviyem var, kimse hesabıma erişmedi…”

Bu açıklamaya cevap veren Binance CEO’su CZ, bu sorunun bir API sıkıntısından kaynaklandığını açıkladı. Kullanıcıya “Bilinmeyen işlemlerin API anahtarı sızıntısından kaynaklandığını doğruladı. Yalnızca bir aktif API anahtarına sahipsin ve bu kripto ticaret bot platformu olan Skyrex. Skyrex tarafından kullanılan tüm API anahtarlarını şimdi nasıl tanımlayacağımızı anlayarak devre dışı bırakmaya çalışacağız.”

Kripto para bot uygulaması olan Skyrex’te problem olduğunu ve kötü niyetli kişilerin buraya sızarak kişi yerine işlem yaptığını ifade eden CZ, AXS’deki yükselişin kaynağını net bir şekilde açıklamış oldu.

Son Günlerde Bazı Altcoinler Neden Savruk Hareket Ediyor?

AXS bir bot uygulama sebebiyle bu şekilde olmuş olsa da bazı altcoinlerin nedensiz şekilde yukarı ve aşağı sert hareketler yaptığı görülüyor.

Uzmanlar bazı altcoinlerde oluşan savruk hareketleri şöyle özetliyor:

Alamade ve FTX, birçok altcoinde tahta yapıcı balinaydı. Ancak bu iki şirketin batması bazı hacimsiz altcoinlerdeki balina baskısını ortadan kaldırdı. Bu sebeple bazı altcoinlerde ciddi yükseliş ve düşüşlere şahit olabiliyoruz.

Özellikle yatırımcıların bu dönemde hacimsiz altcoinlere yatırım yaparken bu ayrıntıyı göz ardı etmemeleri öneriliyor.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.